Study group Slovenia

Let’s discuss all the problems we might stumble upon during the course right here!

You can speak any language you wish as long as anyone can understand you. You can speak even if no one understands, but you might not get a response back :wink:

p.s.: let’s be nice to each other. We are all just here to learn, right?

Dobrodošla Slovenija :smile:

Let’s start to investigate the learning environment and study materials.

Good luck to all.

1 Like

Lepo pozdravljeni, mnogo sreče in jeklene živce želim vsem. :slight_smile:
Upam, da bomo dobro sodelovali.

Lp,
Rok

1 Like

Jaz se že matram. Codeacademy me na posameznih korakih spravlja ob živce. Ni pravi tabulator, manjka : etc:-( Erika, kakšen namig, kje in kako začeti? Sama sem začela s Codeacademy, ker me vodi korak za korakom :wink:

1 Like

Po moje je kar fino da se zacne s Codeacademy, je res mal neroden editor, ampak priporocam naredit te vaje, ker imajo zraven se nekaj malega konteksta, tako da je jasno za kaj se kaj uporablja.

Potem pa kar spoznavanje s terminalom :smile:

Jaz sem prepricana, da bomo! Tole kaco bomo ukrotili, pa tud ce potem takoj… :smiley:

Dobrodosel Rok

Erika

1 Like

Sem čisti začetnik glede programiranja (razen nekaj osnov MATLAB-a iz faksa).
Zato sem se lotil prvo teorije (prva dva poglavja):
How to Think Like a Computer Scientist

Se pa v kratkem lotim tudi Codeacademy. Predvidevam da bom imel dosti težav, zato bom hvaležen za vsako pomoč in nasvet. :smile:
Mislim, da bom prvo sprintal listo vseh teh novih izrazov in njihov pomen.

Rok, mene je pogled na ves tisti tekst demoraliziral :wink: Zato sem šla raje na Codecademy. Priporočam. Geš korak za korakom in takoj povadiš :wink:

1 Like

String & Console:

On line 13, assign the variable fifth_letter equal to the fifth letter of the string “MONTY”.

Jaz pa butec gledam gor v PYTHON in zakaj ne dela… :wink:

Čisto iz ferbca: bo delal kdo tetris?

Jaz grem najprej skozi Phytona v Codecademyji. Pa me že tu ene stvari hecajo. Kaj šele tetris :wink:

Planiram naredit/se naučit čim več, tudi tetris seveda. :slight_smile:

Ampak tale p2pu.org - tolk spema pa še nikol! Kar pošiljajo mi za vsak božji topic v CELEM SAJTU.

Saj to se da vse pr nastavitvah nastavit. Mislim, da je bilo celo treba označit pogostost prejemanja obvestil pri ustvarjanju profila. :slight_smile:

Zgoraj desno kliknete svoj profil (črka N pri vas), izberete -> Preferences, scroll navzdol dokler ne vidite opcije Email.
Tam je možno obkljukati kdaj in za katere stvari dobite email. Upam da so bila moja navodila v pomoč.

A dela kdo Codecademy? Sem se ustavila na A Day at the Supermarket 11/13 in ne morem naprej.

Ko kodo sprožim v Sumlime text 2, ne javi nobene napake, tu mi pa jabolke nagajajo. Pa sem eno že vmes pojedla :wink:
In ka Q&A ne najdem rešitve :frowning:

Se mi zdi, da me academija zafrkava. Ko grem naprej, pokaže isto kodo kot pravo :frowning: Nekaj ni v redu.

Spet jaz :frowning:

Codecademy mi nagaja, ko “želim postati učitelje” pri 8/9

Javi mi napako

pa grem potem naprej in dodam šenalogo 9/9 in pravi, da je vse OK.

Kaj bi bilo narobe? Sem gledala Q&A, kjer eden pravi, da return average(results) umaknem iz zanke, vendar pri meni to ne deluje. Kakšna ideja?
Hvala.

Jaz sem se lotil zadeve v tempu, ki ga je predlagal ‘my mechanical friend MOOC-E’ in sem predelal prve dve temi/poglavja (python syntax, strings and console output).

Skratka, niti približno nisem tako daleč kot ste vi. :slight_smile: Bom probal pomagat ko pridem do tja, če bo še aktualno.

total += prices(item)

… should be …

total += prices[item]

Within the for loop, the variable, item, holds the key you need to access the prices dictionary, and that key needs to be surrounded by square brackets [ ], not parentheses.